Türkiye’de Oturma İzni Nasıl Alınır?

Türkiye’de Oturma izni Nasıl Alınır?

Türkiye’de yaşayan veya yaşamak isteyen yabancılar; oturma izni dosyasının hazırlanması, randevu alma ve başvuru formu işlemlerini ister kendisi, ister ise yetkili aracı kurumlar yani oturma izni danışmanlık şirketleri aracılığı ile doğru, hızlı ve eksik olarak dosyası hazırlar %100 garantili başvurusu tamamlayarak kolayca oturma izni alabilir.

2005 yılından beri İka Göç ve Yabancılar Danışmanlık şirketi olarak; Türkiye’de yaşayan ve yaşamayı planlayan yabancılara; oturma izni ve diğer yasal başvuru işlemleri, dosya hazırlanması, dosya takibi, vb kanuni süreçlerin yürütülmesi husunda göç danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İlk kez yada uzatma/yenileme dediğimiz kartın süresini uzatmak isteyen tüm yabancılara alanında uzman göç danışmanı ve avukatlarımızla birlikte hizmet veriyoruz.

İka Göç Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren oturma izni danışmanlık şirketidir. Yabancıların yasal izinleri başvurusu olan ”oturma izni” ile ilgili tüm işlemlerini %100 garanti ve güvenilirlik çerçevesi içinde yapmaktayız. Sizde size özel imkân ve ekonomik fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.


Oturma İzni Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göç idaresi internet sitesi üzerinden bulunan e-ikamet randevu uygulaması ile online başvuru formu doldururken dikkat edilmesi ve öncesinde hazır bulunması gereken evrakların hazır olması mutlaka dikkat edilmelidir. 

Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir kısaca sizlere bahsedebiliriz;

 • Pasaport geçerlilik tarihi: Türkiye’ye vize muafiyeti süresi yada vize ile giriş yapmış olabilirsiniz, fakat ikamet izni başvurusu yapabilmeniz için geçerlilik tarihi en az 6 ay olan pasaport yada pasaport yerine geçen kimliğiniz bulunması gereklidir.
 • Geçerli vize yada vize muafiyeti süresi; Yabancı Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra vize süresi veya vize muafiyeti dediğimiz ülkeden ülkeye değişen 30-60-90 gün olan süre bitmeden önce mutlaka başvuru yapması gerekmektedir.
 • Yabancı özel sağlık sigortası poliçesi; e-ikamet randevu sistemi üzerinden başvuru formuna başlamadan önce mutlaka göç idaresi tarafından istenen kriterlere sahip sigorta poliçesini satın almak zorundasınız.Sigorta bilgi ekranına geldiğinizde sigorta firması bilgisi, poliçe no, poliçe geçerlilik tarihi boş geçilememektedir. Bu bilgi ekranın formun en ama en önemli yeridir. Kanunun istediği şekilde olmaması durumunda başvuru direkt olarak red edilebilir.
 • Geçerli ikametgah adresi: yabancı Türkiye’de ikamet edeceği adresi doğru ve eksiksiz girmelidir. Aksi takdirde kart ulaşmaz, başvuru red edilebilir.
 • Meslek ve gelir beyanı; formun en önemli diğer bir alanı ise yapılan meslek seçimi ve gelir beyanı alanıdır. Doğru olmayan ve eksik bilgi girilmesi durumunda başvuru red edilebilir.
 • E-ikamet başvuru formu: forumda bulunan kırmızı * işaretli alanlar mutlaka doldurulması zorunlu alanlardır.
 • İkamet izni türü: Türkiye’ye giriş vize yada vize muafiyeti süresin uygun olan kısa dönemli ikamet izni, uzun dönemli ikamet izni, öğrenci ikamet izni veya diğer ikamet izni türünü doğru seçmek zorundasınız. Aksi takdirde başvuru red edilebilmektedir.

Doğru ve eksiksiz ikamet izni başvurusu yapmak için bizi arayabilirsiniz.

Size Sunduğumuz Hizmetlerimiz;

 1. İkamet izni dosyanızın hazırlanması,
 2. İkamet izni dosyanızın takibi,
 3. İkamet izni dosyanızda bulunan eksiklerin verilen ek sürede tamamlanması,
 4. İkamet izni için gerekli tercüme ve noter tasdik işlemleri,
 5. İkamet izni vergi, harç ve kart ücretlerinizin ödenmesi,
 6. İkamet izni için geçerli sağlık sigortası poliçesinin temini,
 7. İkamet izni dosyanız teslim edilirken refakatçi olarak size eşlik ediyoruz.
 8. Diğer tüm ikamet izni işlemlerinizde bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir