İkamet İzni Ücretleri

Türkiye’de İkamet İzni Ücretleri 2019 – 2020

Türkiye’ye vize veya vize muafiyeti ile ilk kez giriş yapan, hali hazırda geçerliliği devam eden eden süresinin bitmesine 60 gün kalan ikamet izni kartı süresini uzatma / yenileme başvurusu yapacak yabancılar için ikamet izni ücretleri 2019 – 2020 yılı için aşağıdaki gibidir.

İka Göç Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren ikamet izni danışmanlık şirketidir. Yabancıların yasal izinleri başvurusu olan ”ikamet izni” ile ilgili tüm işlemlerini %100 garanti ve güvenilirlik çerçevesi içinde yapmaktayız. Sizde size özel imkân ve ekonomik fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

İkamet izni vergi, harç bedeli ve kart ücretleri yanı sıra özel yabancı sağlık sigortası, tercüme ve noter tasdik ve dosya işlem ücreti gibi yan ücretlerden dolayı kısa dönem, aile, öğrenci ve diğer ikamet izni türleri arasında maliyetler farklılık göstermektedir. Türkiye’de ikamet izni harç ücretleri 2019 – 2020 yılları için resmi gazetede yayınlanan Türkiye ile yabancının ülkesine bağlı ikili anlaşmalara göre vergi dairesine ödenecek ücretlerde farklılık oluşmaktadır.

İkamet izni maliyetleri 1.yıllık yada 2.yıllık olmak üzere veya yaşa göre değişen sigorta fiyatları yanı sıra; ayrıca ilk kez ikamet izni başvurusu yapacak yabancı ile ikamet izni süresini uzatma / yenileme yapacak yabancılar arasında ödenecek harç ücretleri ciddi farklılık göstermektedir.

2019 – 2020 İkamet İzni Vergi, Harç Ücretleri, Kart ve Diğer Ücretleri

İkamet İzni Vergi Ücreti: 80 $ ile 450 $ USD  arası ortalama “Yabancının pasaport ülkesi ile Türkiye’ye arasındaki vize ikili anlaşmalarına gereği değişkenlik göstermektedir.

Tek Girişli Vize Harç Ücreti: 568 TL (sabit tüm ülkeler için)

İkamet İzni Kart Ücreti: 89 TL 

Yabancı Sağlık Sigortası Ücreti: 145 TL ile 682 TL arasında fiyatlar yaş, cinsiyet durumuna göre değişmektedir.

Tercüme ve Noter Tasdik Ücreti: 250 – 300 TL civarı olmaktadır.

İşlem Ücreti: 250 TL (Dosyanızın hazırlanması, dosya takibi, randevu alma ve başvuru, tercüme ve noter tasdik, vergi ve harç ödeme, sigorta poliçesi alma, eksik evraklarınızın tamamlanması ve hazırlanması içindir.)

İka Danışmanlık; Türkiye’de yaşayan yabancılar için ikamet izni işlemlerini A’den – Z’ye eksiksiz ve doğru yapılması için en ucuz ve ekonomik ikamet izni fiyatları ile hizmetinizdeyiz.

Size Sunduğumuz Hizmetlerimiz;

  1. İkamet izni dosyanızın hazırlanması,
  2. İkamet izni dosyanızın takibi,
  3. İkamet izni dosyanızda bulunan eksiklerin verilen ek sürede tamamlanması, 
  4. İkamet izni için gerekli tercüme ve noter tasdik işlemleri,
  5. İkamet izni vergi, harç ve kart ücretlerinizin ödenmesi,
  6. İkamet izni için geçerli sağlık sigortası poliçesinin temini,
  7. İkamet izni dosyanız teslim edilirken refakatçi olarak size eşlik ediyoruz.
  8. Diğer tüm ikamet izni işlemlerinizde bizi arayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir