E-İkamet Nedir?

Türkiye’de yaşayan yabancılar veya yaşamak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar; ilk kez ikamet izni başvuru veya oturma izni uzatma başvurularını ”Göç İdaresi Genel Müdürlüğü” sayfasında bulunan  ”e-ikamet” online randevu alma sistemi üzerinden yapabilmektedir. “E-ikamet” göç idaresi randevu alma ve ikamet başvuru uygulamasıdır.

İkamet nedir? kişi / kişilerin kanuni olarak ikametgah sistemine kayıt olduktan sonra ki daimi yaşadığı yer veya oturduğu adrese ikamet denir.

E-ikamet randevu alma ekranı

E-İkamet Randevu Nedir?

e-ikamet randevu; Türkiye’de kısa/uzun dönemli ilk defa oturma izni alma, uzatma/yenileme, öğrenci ikamet izni,ikamet izinleri arasında geçiş başvurusu yapacak yabancılar e-ikamet uygulaması ile sistemde randevu oluşturmak zorundadır.

E-ikamet – Göç İdaresi Randevu Nasıl Alınır?

Göç idaresi randevu almak için goc.gov.tr adresini kullanarak e-ikamet uygulaması ile çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. E-ikamet randevu almaya başlamadan önce mutlaka göç idaresi tarafından istenen belgelerin başında gelen sigorta poliçesini almanız gereklidir. Sisteme doğru ve hatasız devam edebilmek için mutlaka yabancı sağlık sigortası poliçenizi almayı unutmayınız.

İka Danışmanlık sizlere göç idaresi – eikamet randevu için geçerli yabancı özel sağlık sigortası poliçenizi en uygun fiyatlara satın almanızı konusunda hizmet vermektedir. Sağlık sigortası poliçesini ika danışmanlık’tan almanız halinde e-ikamet randevu alma işlemi sizlere ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır.

E-İkamet Sigorta Nedir?

İkamet izni türlerinden herhangi birine ilk kez veya uzatma/yenileme başvurusu yapmak istiyorsa, göç idaresi tarafından istenen belgelerin en başında olup e-ikamet randevu sistemine devam edebilmek için uygulamanın olmazsa olmazı sigorta poliçesidir. E-ikamet sigorta poliçesi göç idaresi genel müdürlüğünün belirlediği kriterlere sahip olmak zorundadır. 

E-ikamet Sigorta Nasıl Alınır?

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, poliçeniz 5 dk için hazırlıyoruz. İKA Danışmanlık sizlere en uygun ve ekonomik yabancı sağlık sigortası fiyatları yanı sıra kredi kartına 9 taksit’e kadar taksitlendirme ve ÜCRETSİZ kargo imkanı ile 24 saat içinde elinize ulaştırmaktadır. Sisteme giriş için kullanacağınız poliçe no, poliçe geçerlilik tarihi 60 sn içinde size sunulmaktadır.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için hemen bizi arayabilirsiniz.