Çalışma vizesi nasıl alınır

Yabancılara Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesi; çalışma izni başvurusu yapılmış, bakanlık tarafından olumlu olarak onaylandıktan sonra işveren’e çalışma izni kartı personele ise pasaportunun boş sayfasına yapıştırılarak teslim edilen vize türüdür. Çalışma izni terimi ile aslında çalışma vizesi aynıdır.

6735 Uluslararası işgücü kanunu kapsamında Türkiyede oturma izni sahibi, suriyeli (mülteciler) geçici koruma kartı ve uluslararası koruma kapsamındaki yabancılar yurt içi çalışma izni vizesi başvurusu yapabilirken, yurt dışı; kendi ülkesi veya daimi adresi olarak daimi ikamet ettiği ülkede bulunan Türk konsolosluğuna başvuru yaparak referans numarası aldıktan sonra çalışacağı işyeri türü, sektörü ve değerlendirme kriterlerine uygun olmak şartı ile yabancı çalışma vizesi kolayca alabilir. 

İka Göç Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren çalışma izni danışmanlık şirketidir. Yabancıların yasal izinleri başvurusu olan ”çalışma izni” ile ilgili tüm işlemlerini %100 garanti ve güvenilirlik çerçevesi içinde yapmaktayız. Sizde size özel imkân ve ekonomik fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Çalışma İzni Belgesi Görseli

Çalışma vizesi nedir?

Ülkemizde ikamet izni ile yaşayan veya yurt dışı daimi ikamet ülkesinde bulunan yabancı; Türkiye’de çalışmak yada çalıştırılmak üzere getiriliyor ise çalışma vizesi alması mutlaka zorunludur.Çalışma izni; ülkemizde yabancı nüfus idaresi müdürlüğüne ikamet adresini sistemine kayıt ettirildikten sonra izin kartını oturma izni olarak da kullanabilmektedir. 

Çalışma vizesi nereden alınır?

İşveren; yabancı çalışma vizesi başvurusunu; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sayfasındaki ”Yabancıların Çalışma İzinleri Başvuru Otomasyon Sistemi” üzerinden e-calismaizni uygulamasına gerekli belgeleri adım adım kolayca yükledikten sonra, yabancı işçi veya personel olarak çalıştırmak istediği eleman için çalışacağı işyeri türü ve sektörü seçtikten sonra  e-imza ile imzalayarak başvurusunu hızlıca tamamlayabilir.

Çalışma Vizesi Danışmanlık 

İka Yabancı Danışmanlık; 2005 yılından günümüze kadar yabancı bakıcı çalıştırmak istediğini beyan eden ev hizmetleri sektöründeki bireysel, işçi veya personel çalıştırmak isteyen şirketlere ise başvuru, dosya takibi ve diğer ödemeler konusunda A’dan – Z’ye her aşamasında alanında uzman profesyonel danışman ekibi ile güvenilir, başarılı ve garantili kurumsal hizmet veren çalışma izni danışmanlık firmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir