Türkiye’de Yabancılara Çalışma İzni Nasıl Alınır?

6735 Uluslararası işgücü kanunu kapsamında Türkiyede oturma izni sahibi, suriyeli (mülteciler) geçici koruma kartı ve uluslararası koruma kapsamındaki yabancılar yurt içi çalışma izni başvurusu yapabilirken, yurt dışı; kendi ülkesi veya daimi adresi olarak daimi ikamet ettiği ülkede bulunan Türk konsolosluğuna başvuru yaparak referans numarası aldıktan sonra çalışacağı işyeri türü, sektörü ve değerlendirme kriterlerine uygun olmak şartı ile yabancı çalışma izni kolayca alabilir. 

İka Göç Danışmalık Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belge danışmanlık hizmetleri kapsamında ‘yeterlilik belgesi‘ sahibi yasal bir yabancılara hizmet veren çalışma izni danışmanlık şirketidir. Yabancıların yasal izinleri başvurusu olan ”çalışma izni” ile ilgili tüm işlemlerini %100 garanti ve güvenilirlik çerçevesi içinde yapmaktayız. Sizde size özel imkân ve ekonomik fiyat avantajlarından faydalanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Çalışma İzni Belgesi Görseli

Çalışma izni nedir?

Ülkemizde ikamet izni ile yaşayan veya yurt dışı daimi ikamet ülkesinde bulunan yabancı; Türkiye’de çalışmak yada çalıştırılmak üzere getiriliyor ise çalışma izni alması mutlaka zorunludur.Çalışma izni; ülkemizde yabancı nüfus idaresi müdürlüğüne ikamet adresini sistemine kayıt ettirildikten sonra izin kartını oturma izni olarak da kullanabilmektedir. 

Çalışma izni nereden alınır?

İşveren; yabancı çalışma izni başvurusunu; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sayfasındaki ”Yabancıların Çalışma İzinleri Başvuru Otomasyon Sistemi” üzerinden e-calismaizni uygulamasına gerekli belgeleri adım adım kolayca yükledikten sonra, yabancı işçi veya personel olarak çalıştırmak istediği eleman için çalışacağı işyeri türü ve sektörü seçtikten sonra  e-imza ile imzalayarak başvurusunu hızlıca tamamlayabilir.

Çalışma İzni Danışmanlık 

İka Yabancı Danışmanlık; 2005 yılından günümüze kadar yabancı bakıcı çalıştırmak istediğini beyan eden ev hizmetleri sektöründeki bireysel, işçi veya personel çalıştırmak isteyen şirketlere ise başvuru, dosya takibi ve diğer ödemeler konusunda A’dan – Z’ye her aşamasında alanında uzman profesyonel danışman ekibi ile güvenilir, başarılı ve garantili kurumsal hizmet veren çalışma izni danışmanlık firmasıdır.